Opis firmy

Krynicki Recykling SA jest największą w Polsce firmą przetwarzającą i uzdatniającą stłuczkę szklaną. Spółka jest liderem w dziedzinie rozwoju innowacyjnych technologii recyklingu szkła. Krynicki Recykling SA w ostatnich latach pozyskał łącznie blisko 45 mln złotych dotacji – m.in. z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej – na nowoczesne projekty związane z odzyskiem szkła opakowaniowego.

Głównym profilem działalności Grupy Krynicki Recykling jest pozyskiwanie, uzdatnianie i sortowanie na poszczególne kolory stłuczki szkła opakowaniowego będącej istotnym surowcem dla największych polskich i zagranicznych hut szkła. W Polsce Grupa posiada zakłady w Wyszkowie (woj. mazowieckie), Pełkiniach (woj. podkarpackie) oraz w Lublińcu (woj. śląskie).

Spółka jest również prekursorem sortowania i odzysku stłuczki szklanej na rynkach nadbałtyckich. Grupa uruchomiła pierwszą w Estonii linię do uzdatniania szkła opakowaniowego, a obecnie rozważa kolejną zagraniczną inwestycję w tym regionie.

Spółka działa na rynku od 1998 roku. W lutym 2008 roku akcje Krynicki Recykling SA zadebiutowały na rynku NewConnect, a od października 2010 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.